Facebook
zaloguj
koszyk
Facebook

"

Każdy ma prawo MÓWIĆ i być ROZUMIANYM.

Stworzyliśmy Fundację Skylife aby wyrównywać szanse w dostępie do edukacji. Strona Skyhi i wszystie znajdujące się na niej kursy powstały nie tylko po to, aby ułatwić naukę języków obcych jak największej liczbie osób.

Pierwszym celem fundacji jest umożliwienie samodzielnego zdobywania kwalifikacji zawodowych wszystkim osobom niewidomym i niedowidzącym. Zarówno strona, jak i same kursy, zostały przygotowane tak, by do korzystania z nich nie był niezbędny wzrok. Wszystkie nasze kursy są całkowicie darmowe dla osób posiadających orzeczenie o dysfunkcji wzroku.

Dochody ze sprzedaży na stronie służą przede wszystkim dalszemu rozwojowi portalu i tworzeniu kolejnych kursów. Wykupując u nas kurs finansujesz edukację osób niewidomych i pomagasz nam wyrównywać szanse w dostępie do edukacji.

O nas

Walczymy z tradycyjnymi metodami nauczania

Tylko co piąty Polak deklaruje, że zna dobrze jakiś język obcy. A jednocześnie prawie każdy z nas uczył się, lub uczy, przynajmniej jednego języka obcego w szkole – i to przez wiele lat. Jak to możliwe, że mimo to, 80% mieszkańców naszego kraju posiada co najwyżej podstawową znajomość jakiegokolwiek obcego języka?

Czy Szwedzi, Duńczycy i Holendrzy, którzy niemal wszyscy mówią po Angielsku, są inteligentniejsi od Polaków? Jeśli większość uczniów mimo dziesiątek godzin nauki w szkole i w domu nadal nie potrafi mówić w obcym języku, to znaczy, że są uczeni niewłaściwie. Polacy nie są głupsi od Skandynawów – to polskie metody nauczania są głupsze.

Nie akceptujmy tego, że tylko ludzie z doskonałymi predyspozycjami zdobywają tak ważne kwalifikacje jak znajomość języków. Istnieją sposoby nauki, dzięki którym zdecydowanie więcej osób ma szanse na lepszą pracę, bezpieczniejsze wakacje i przyjemniejszy kontakt z osobami z całego świata.

O nas

Znaleźliśmy uniwersalny sposób

Mówi się, że żeby nauczyć się języka trzeba pojechać do kraju, w którym tylko w tym języku można się dogadać. Czy w tamtejszym sklepie sprzedawcy recytują odmiany czasowników, a ulice są wybrukowane fiszkami? Może w jakimś kraju, w którym nie byliśmy…

Za granicą nieustannie słyszysz język obcy w jego naturalnej formie i oswajasz się z nim. Twój mózg naturalnie dopasowuje dźwięki i znaczenia na podstawie sytuacji i kontekstu, nie będąc do tego zmuszanym i bez wysiłku.

Nasze kursy to zagraniczna wizyta w pigułce. Podróż z przewodnikiem po obcym kraju, w której krok po kroku oswajasz swoją podświadomość z nowymi skojarzeniami. Usłysz do czego używa się konkretnych słów, a nigdy nie będziesz musiał się ich uczyć – same zapadną Ci w pamięć.

O nas

Jesteśmy tu po to, by pomóc

Tradycyjne polskie metody nauczania wymagają intensywnego wysiłku, żelaznej dyscypliny, doskonałej pamięci i anielskiej cierpliwości. Skupienie na nauce gramatyki, pamięciowe przyswajanie kolejnych partii materiału, notatki, fiszki, testy. Badania potwierdzają, że mniej niż co piąta osoba ma wystarczające predyspozycje, czas i cierpliwość aby nauczyć się języka w taki sposób.

Stworzyliśmy Sky Hi po to, aby dać szansę poznania języka obcego również tym, którzy nie mieli dotąd takich możliwości. Nasze kursy nie wymagają pełnego skupienia, samodzielnego „utrwalania” wiedzy, zrozumienia zasad gramatycznych. Trzeba tylko słuchać i mówić, do momentu, w którym nie wymaga to zastanowienia. Może to zrobić każdy, bez względu na wiek, wykształcenie czy predyspozycje. Są również w pełni przystosowane do nauki przez osoby niewidome.