Facebook
zaloguj
koszyk
Facebook

Słuchaj i nie rób notatek

 

W codziennych rozmowach nie używasz notatek, prawda? Jeśli chcesz równie swobodnie rozmawiać w języku obcym, również musisz sobie bez nich poradzić. Pisanie i czytanie zajmuje całą Twoją uwagę, lecz rozmawiasz bez problemu robiąc inne rzeczy.

Słuchaj lektora tak, jak słuchasz znajomych – idąc, jadąc, pracując lub odpoczywając. Nie marnuj czasu na naukę. Naucz się w międzyczasie.

Skyhi

Odtwarzaj
zajmując się czymś innym

 

Nasze kursy są przygotowane tak, aby uczyć wyłącznie za pomocą słuchu. Nie poświęcaj im pełnej uwagi. Pozwól, by Twój umysł przyzwyczaił się do nowych dźwięków i znaczeń. Potrwa to być może dłużej, ale nie poświęcisz na naukę więcej niż kilka chwil – większość czasu będziesz przecież słuchać przy okazji.

Zbudowana w ten sposób naturalna umiejętność pozwoli Ci mówić w obcym języku tak, jak mówisz po polsku – bez zastanowienia i bez nerwów.

Skyhi

Pozwól działać
podświadomości

 

Czy znasz powiedzenie, to jak jazda na rowerze? Tego się nie zapomina. Dzięki podświadomości. Z mówieniem jest podobnie – czy musisz się zastanawiać jak powiedzieć coś po polsku?

Prawdziwym kierowcą zostajesz, gdy obsługa sprzęgła, gazu i hamulca stają się automatyczne – podświadome. Nasze kursy przyzwyczajają do tej automatyczności. Słuchaj cierpliwie, aż wszystkie słowa staną się znajome.

Skyhi

Powtarzaj aż brzmienie słów stanie się znajome

 

Kursy są podzielone na kilkuminutowe lekcje. Każda wprowadza kilka nowych słów i przykłady jak ich używać. We wszystkich przykładach używane są wyłącznie słowa z bieżącej i poprzednich lekcji.

Lekcji należy słuchać do momentu, w którym wszystkie słowa i przykłady staną się znajome i zrozumiałe. Jeśli kolejne nagranie uruchomisz, gdy dobrze rozumiesz bieżące, nie będzie w nim dla Ciebie nic trudnego.

Skyhi

Mów swobodnie
i bez zastanowienia

 

Gdy znasz już wszystkie słowa i rozumiesz wyrażenia z danej lekcji, uruchom nagranie do powtarzania i zacznij mówić. Nie przejmuj się akcentem – wszyscy mają akcent, a najgorszy rodowici Anglicy i Amerykanie.

Powtarzaj słowa tak, jak je słyszysz – również nie skupiając się na nich. Jeśli czegoś nie rozumiesz – uruchom lekcję jeszcze raz. Nie męcz się i znajdź własne tempo. Cierpliwość zostanie nagrodzona.

Metoda
Word Twister

Nasz kurs wykorzystuje potęgę podświadomości i naturalny proces tworzenia skojarzeń. Język składa się ze słów, lecz to ich połączenia mają znaczenie. Dlatego każde słowo (WORD) którego uczymy traktujemy jak narzędzie komunikacji, wykręcając je (TWIST) na wszystkie możliwe sposoby. Nowe słowa wplatamy w przydatne wyrażenia, składające się wyłącznie ze słów już poznanych. Zamiast zmuszać do zapamiętania słowa, umieszczamy je w realistycznych wypowiedziach, pozwalając podświadomości skojarzyć słyszane dźwięki z ich funkcją. Brzmienie wyrażeń staje się dla Twojego mózgu znajome i trwale skojarzone ze znaczeniem.

Dzięki przedstawianiu słów poprzez używanie ich w realnych i przydatnych wyrażeniach nie są one zawieszone „w próżni”, tylko od razu stają się użyteczne w rozmowie. W każdym przykładzie z naszych lekcji używamy wyłącznie słów, które zostały tak utrwalone w lekcjach wcześniejszych, jednocześnie je utrwalając i poszerzając umiejętności ich używania. Budujemy także przyzwyczajenie rozumienia słów na podstawie kontekstu, dzięki czemu nie tylko łatwiej zrozumiesz wypowiedź w obcym języku nie znając wszystkich słów, lecz również z większą łatwością domyślisz się znaczenia nieznanych wyrażeń, które napotkasz w codziennym życiu.

Nie wkuwaj – używaj.

Word twister